Хорватія стала 27 країну, яка визнала відповідну резолюцію.

Парламент Хорватії 28 червня схвалив декларацію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

«Парламент Республіки Хорватія ухвалив декларацію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Вдячний Хорватії за це історичне голосування. Світ ніколи не змириться зі злочинами Кремля – ні минулими, ні сучасними», – наголосив Зеленський.

Раніше, 15 червня, уряд Хорватії підтримав ініціативу парламенту країни щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу, йшлося в заяві прем’єр-міністра Хорватії Андрія Пленкова.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у своєму твітері також подякував парламенту Хорватії за «історичне рішення» та вшанування пам’яті жертв Голодомору.

«До листопада 2022 року 15 країн визнали Голодомор геноцидом українського народу. Відтоді приєдналося ще 12. Я дякую їм за те, що почули наші прохання, і запрошую інших приєднатися. Визнання вшановує жертв і застерігає майбутні покоління запобігати геноциду», – написав Кулеба.

Усього Голодомор визнали геноцидом українського народу вже 27 країн.

Читати також:

  • Уряд Болгарії продовжив програму підтримки українців.
  • Ще одна країна визнала Голодомор геноцидом українців.
  • Люксембург визнав Голодомор геноцидом українців.