Чоловіки-студенти іноземних вишів більше не можуть виїхати за кордон під час воєнного стану.

Таке рішення прийняли 14 вересня. Про це розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі LIGA.Life.

Це пов’язано з тим, що почались масові підробки документів, які нібито підтверджують навчання чоловіків за кордоном. 

«Раніше, за рішенням вищого військового керівництва, студентам, які навчались за кордоном до 24 лютого, дозволяли виїжджати за межі України для продовження навчання. Прикордонники цю норму виконували, забезпечуючи пропуск. Проте останні місяці почались масові підробки документів, які нібито підтверджують навчання чоловіків за кордоном», – каже Демченко. 

За даними Державної прикордонної служби Україні за липень та серпень на кордоні виявили близько 600 осіб з підробними документами. 

Речник ДПСУ також додав, що за Постановою Уряду від 27 січня 1995 р. № 57, яка регламентує Правила перетину державного кордону громадянами України, чоловіки-студенти іноземних навчальних закладів не входять у перелік винятків, яким дозволений перетин кордону. Але це питання може бути вирішене, якщо внесуть зміни до постанови уряду №57.

Нагадаємо, що військовий облік для жінок перенесли на рік. Жодних обмежень на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня не буде.