За його словами, це «дуже дієвий символ нескореності української держави».

Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді сьогодні, 22 січня, відвідав метрошколу у рамках свого візиту в Харків. Про свої враження він розповів під час пресконференції з журналістами.

«Я тільки що зазначив, що в мене є два враження про метрошколу: по-перше, це просто фантастично, що ви змогли це зробити. Для мене це дуже дієвий символ нескореності української держави. Коли ми спитали у цих дітей, які вони мають права, вони у першу чергу сказали: “право навчатися”. Але це не нормальна ситуація, коли війна перервала нормальний цикл життя і діти не мають змоги навчатися в звичайній школі», – поділився Філіппо Гранді.

Верховний комісар ООН Філіпе Гранді та Ігор Терехов у метрошколі / Фото: Дар’я Лобанок для Ґвара Медіа

«Метрошкола» у Харкові

4 вересня, у перший навчальний день, розпочала свою роботу харківська «метрошкола». Понад тисяча школярів відвідали уроки офлайн. Тоді першокласники розпочали навчання у першу зміну з 9 до 12. Вони займалися письмом, літературою та інтерактивними заняттями, зокрема малюванням. Тоді як учні середньої школи вивчали українську мову та літературу, математику та історію. Після першої зміни розпочалася друга зміна, яка тривала з 13 до 16.

Харківські школярі навчаються на п’яти станціях метро:

  • Перемога,
  • Університет,
  • Метробудівників,
  • Тракторний завод,
  • Академіка Павлова.

Читайте також