Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про історично населені українцями території РФ», яким доручив Кабміну розробити план дій для захисту українців в Росії.

Згідно з документом, уряд має підготувати заходи щодо збереження національної ідентичності українців на історично населених ними землях у складі Росії — Краснодарський край, Бєлгородська, Брянська, Воронезька, Курська, Ростовська області.

Передбачається створення центру зі збору фактів про злочини Росії проти українців, посилення протидії російській пропаганді та висвітлення правдивої історії українців у шкільних підручниках.

Також МЗС має врахувати положення указу під час розробки стратегії взаємодії з українцями за кордоном. Указ набрав чинності з моменту публікації.

«Ми маємо сьогодні робити кроки не лише для зміцнення соборності України й нашого народу, а й дії задля соборності прав і свобод, правди про українців, правди про нас і правди про нашу історію. Заради цієї мети сьогодні мною підписано указ “Про історично населені українцями території РФ”. Це повернення правди про історичне минуле заради українського майбутнього», — зазначив Зеленський у привітанні з нагоди Дня Соборності.

Читайте також

  • Зеленський внесе у Раду законопроєкт про множинне громадянство