Президент України Володимир Зеленський ініціює законопроєкт про запровадження в Україні інституту множинного громадянства.

Про це він повідомив у відеопривітанні з нагоди Дня Соборності.

За словами Зеленського, закон дозволить надати українське громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам з інших країн, окрім Росії.

«Сьогодні я вношу у Верховну Раду України ключовий законопроєкт, який дасть змогу ухвалити комплексні зміни до законодавства та запровадити інститут множинного громадянства. І дасть змогу мати наше громадянство всім етнічним українцям та їхнім нащадкам із різних країн світу. Звісно, окрім громадян країни-агресора», — сказав Зеленський.

Також його зможуть отримати іноземні добровольці, які беруть участь в захисті України. Громадянство пропонують надати тим, хто з різних причин емігрував з України до Європи, Америки та інших регіонів світу.

Нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк зазначив, що законопроєкт про подвійне громадянство був ініційований Зеленським, зареєстрований у Верховній Раді у грудні 2019 року та схвалений комітетом в першому читанні. Проте протягом наступних чотирьох років він так і не був прийнятий.

Читайте також

  • Президент підписав указ «Про історично населені українцями території РФ»