Україна розвиває промисловість попри війну. Уряд на засіданні 19 липня підтримав рішення про створення нових індустріальних парків: Хотин Invest та «Енергія Буковини».

Про це розповів Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Обидва парки будуть розташовуватися в Чернівецькій області та сприятимуть розвитку економіки держави й регіону. За останні кілька тижнів це вже четвертий створений в Україні індустріальний майданчик», — зауважив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр нагадав, що Президент Володимир Зеленський підписав два закони про податкові й митні стимули для індустріальних парків, а тому, за його словами, їх розгортання та створення потужних виробництв в Україні лише починається.

Що таке індустріальний парк та чому це важливо під час війни?

Індустріальний парк — це територія, яку виділяють під час планування міста чи ОТГ спеціально для промислового розвитку. Таку територію, як правило, облаштовують певною технологічною інфраструктурою — підводять міські комунікації та ремонтують приміщення. На цих територіях можна займатися як промисловим виробництвом, так і науково-дослідницькою діяльністю.

Індустріальні парки приносять нові робочі місця, нові комунікації, можливість кращої логістики, податкові та кредитні преференції. Під час війни промислові парки слугують можливим місцем релокації бізнесу з окупованих чи прифронтових регіонів країни.