Міська рада Харкова прийняла рішення про виділення ділянки під будівництво індустріального парку.

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив харківський міський голова Ігор Терехов. Він зазначив, що зараз через повномасштабне вторгнення рф в Україну та постійні обстріли багато підприємств не можуть відновити свою роботу. За словами мера, зміцніти після перемоги харківському бізнесу багато в чому має допомогти створення індустріального парку.

«На сесії ми ухвалили рішення про те, щоб виділити земельну ділянку під створення індустріального парку. Як ви знаєте, Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний закон, який передбачає пільгове оподаткування для залучення інвестицій. 

Харків хоче одним із перших створити індустріальний парк. Там у підприємців буде можливість працювати, будувати, для того щоб відроджувати економіку міста Харкова та України загалом. Дуже сподіваюся, що це той перший крок, який потрібний підприємцям», – зазначив Ігор Терехов.

Що таке індустріальний парк та чому це важливо під час війни?

Індустріальний парк — це територія, яку виділяють під час планування міста чи ОТГ спеціально для промислового розвитку. Таку територію, як правило, облаштовують певною технологічною інфраструктурою — підводять міські комунікації та ремонтують приміщення. На цих територіях можна займатися як промисловим виробництвом, так і науково-дослідницькою діяльністю.

Індустріальні парки приносять нові робочі місця, нові комунікації, можливість кращої логістики, податкові та кредитні преференції. Під час війни промислові парки слугують можливим місцем релокації бізнесу з окупованих частин країни.