На період воєнного стану скорочується виробничий цикл, а також спрощується процес випробувань, що істотно розв’язує руки виробникам.

З 1 листопада Міністерство оборони України суттєво скоротило терміни постачання техніки та зброї в ЗСУ. Відтепер саме виробник визначає, за якими технічними параметрами він здаватиме замовнику продукцію, а військові погоджують перелік параметрів. Раніше ж військові прописували в технічних умовах значний перелік цих параметрів. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства.

«Ми скасували надмірні випробування зброї, які не пов’язані з підтвердженням її боєздатності, скоротили кількість всіляких перевірок на різних етапах виробництва, залишивши лише найдоцільніші, спрощуємо механізми постачання зброї та техніки у війська», – наголосив заступник Міністра оборони України Іван Гаврилюк.

Такі зміни, зокрема, дозволять військам отримувати нові зразки озброєння та військової техніки швидше. Раніше для забезпечення гарантійного терміну зберігання техніка повинна була випробовуватись протягом шести місяців, а іноді й року. Зараз цю вимогу скасували, оскільки в умовах сьогодення немає жодної необхідності зберігати зразки техніки протягом 10 років і вона одразу йде на фронт.

Відтепер, за інформацією Міноборони, Збройні Сили та Міністерство наполягатимуть на підтвердженні лише трьох чинників: ефективності зразка техніки, його безпечності для особового складу та надійності в експлуатації. Виробник бере на себе цілковиту відповідальність за якість виготовленої зброї, обсяг необхідних випробувань та всі ризики, пов’язані з постачанням цієї зброї до ЗСУ.

Читати також:

  • Міноборони виявило зловживання з винагородою військовим: деталі.
  • Термін проходження ВЛК зменшиться до чотирьох днів – МОЗ.
  • Законопроєкт про реєстровані партнерства підтримали Міноборони та Мін’юст.