Більша частина з них вже працюють на новому місці.

З 24 лютого в Україні за програмою релокації у більш безпечні регіони переїхало 840 підприємств. З них 667 вже працюють на новому місці. Наразі 14 регіонів країни приймають бізнеси з прифронтових територій. Про це повідомив Опендатабот з посиланням на дані Мінекономіки України.

«Найбільша частина бізнесів для нового місця роботи обрала Закарпатську та Львівську області — по 120 та 199 компаній відповідно. До топу затребуваних у підприємців безпечних регіонів потрапили також Чернівецька область — 78 релокантів, та Івано-Франківщина — 70», – ідеться в повідомленні.

Найменше бізнесів, три підприємства, переїхало до Одеської області. В Житомирську область – 6 компаній та в Кіровоградську – 17.

Релоковані підприємства в Україні / Інфографіка: Опендатабот

Довідка

Міністерство економіки України з перших тижнів війни реалізує програму з релокації українських підприємств, що перебувають на території бойових дій. Подати заявку на переїзд можна через майданчики системи «Прозорро.Продажі». 

До програми може долучитися будь-яке підприємство з регіонів, що постраждали від бойових дій. Після схвалення заявки, бізнес отримає пакет державної підтримки, як-от:

  • підбір місця розташування для потужностей підприємства;
  • допомога з перевезенням на нову локацію;
  • сприяння в розселенні працівників та пошуку нових співробітників;
  • підтримка у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту.

Наразі релокація можлива в один з чотирнадцяти регіонів: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Рівненська, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська та Київська (за виключенням Києва) області.

Читати також:

  • За 2023 рік борги в Україні зросли на понад мільйон гривень — Опендатабот.
  • У вересні українці відкрили рекордну кількість нових справ — Опендатабот.
  • На Єдиному порталі відкритих даних з’явився доступ до Реєстру корупціонерів.