За останній рік кількість боржників в Україні зростає, пише Опендатабот з посиланням на дані Єдиного реєстру боржників (ЄРБ). Протягом року до реєстру додалося майже 1,2 мільйона нових боргів.

«Практично половина нових боргів — 49% — з’явилася у реєстрі з травня по серпень поточного року, ще 67 тис. боргів додалися протягом серпня-вересня. Для порівняння, за серпень-вересень 2022-го кількість боргів у ЄРБ навпаки зменшилася — на 354 тис.», — йдеться в повідомленні.

Найбільший приріст боргів спостерігався в категорії «Стягнення судового збору», там заборгованість зросла більш як на половину. Також важливо відзначити, що категорія «Стягнення на користь держави» збільшилася на 19%.

Комунальні борги також зросли на 13% протягом року. Зауважимо, що майже три четвертини цих боргів виникли протягом минулого опалювального сезону.

У ЄРБ потрапляють громадяни й компанії, які мають виконавчі провадження через суди через невиконання рішень судів, несплату штрафів або заборгованостей перед банками. У випадку невиконання фінансових зобов’язань перед цими установами, до боржників можуть застосовуватися санкції, такі як обмеження на відкриття нових банківських рахунків, блокування існуючих рахунків, заборона на виїзд за кордон, а також неможливість реєстрації різних угод через нотаріусів.

Читайте також

Водночас від початку повномасштабного вторгнення до травня 2023 кількість записів у ЄРБ збільшилась загалом на 8%. А за весь 2021 рік приріст складав майже 1,5 мільйона боргів або 29%.