Протягом останніх трьох місяців кількість боргів українців у Єдиному реєстрі боржників зросла на 7%. Йдеться про більш ніж півмільйона нових боргів, пишуть у дослідженні Опендатабот.

Водночас від початку повномасштабного вторгнення до травня 2023 кількість записів у ЄРБ збільшилась загалом на 8%. А за весь 2021 рік приріст складав майже 1,5 мільйона боргів або 29%.

Найбільший приріст за останні три місяці був у категорії «Стягнення на користь держави» — +17%. Це найбільша кількість боргів у реєстрі, їх частка складає 22,5%.

На другому місці — борги через порушення ПДР — 19,7%. На третьому — стягнення коштів по кредитних заборгованостях — 17,5% від загальної кількості боргів українців.

Проте більш ніж рік від початку повномасштабної ця категорія зменшувалась, натомість від початку травня спостерігається збільшення кількості боргів — +107 тисяч записів або ж 7%. Ймовірно, це пов’язано зі скасування мораторію на стягнення заборгованостей, сума яких не перевищує 100 тисяч гривень.

Також із травня спостерігається зростання в категорії стягнення судового збору.

За останні три місяці приріст склав +10%, а за рік їх кількість збільшилася майже вдвічі — зі 193 тисяч у серпні торік до 355 тисяч цьогоріч.

Читайте також

  • Майже 55 тисяч бізнесів в Україні залишаться без податкової пільги.