Від початку великої війни кількість заборгованостей у Єдиному реєстрі боржників зросла на 615 тисяч або на 8%. У 2021 році приріст складав майже 1,5 мільйона боргів або 29%, пише Опендатабот.

Відтак у травні 2023 року кількість боргів зросла до понад 8 мільйонів, тоді як у лютому 2022-го їх нараховувалося 7,44 мільйона.

24,6% усіх боргів — стягнення коштів на користь держави. До лютого 2022 року кількість таких заборгованостей зросла лише на 2%.

Ще 21,4% боргів з’явилася через несплачені вчасно штрафи за порушення правил дорожнього руху. Загалом за час повномасштабного вторгнення кількість таких боргів зріс на 23%.

Найбільше скорочення кількості заборгованостей відбулося в категорії «Стягнення коштів», до якої зокрема входять і борги по кредитах. Їх кількість зменшилась на 29% до лютого 2022 року. У загальній кількості частка цих заборгованостей складає 18%.

За що зросла кількість боргів в Україні?

  • Сплата штрафів за адмінпорушення. У цій категорії кількість боргів зросла більш ніж на 27%. Наразі 18% записів у ЄРБ з’являються саме із цієї причини.
  • На 22% зросла кількість боргів за комуналку. Наразі частка в загальній кількості заборгованостей дорівнює 8%.

Найменше заборгованостей у категорії по аліментах — трохи більш як 2,5% від загальної кількості. Від початку повномасштабної війни кількість боргів по аліментах зросла на 5%.

До Єдиного реєстру боржників потрапляють громадяни та компанії, відносно яких приватними та державними виконавцями відкрили виконавчі провадження за невиконання рішень судів, несплату штрафів, несвоєчасну виплату заборгованостей перед банками тощо.

Для боржників в Україні діє низка санкцій. Зокрема, обмеження на відкриття нових банківських рахунків та блокування поточних, заборона на виїзд за кордон, неможливість реєстрації різних угод через нотаріусів та інші.

  • Торік борги українців по мікропозиках зменшилися на 5 мільярдів гривень.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.