Пільгою користувалися 54,8 тисячі підприємств. Від початку введення пільги наприкінці червня по останній день липня кількість компаній, що користувалися пільгами, скоротилося менш ніж на 2 тисячі компаній.

Про це повідомляє Опендатабот.

З 1 серпня 2023 року уряд скасував пільгове оподаткування, бізнес автоматично переходить на стандартні ставки.

«Наразі, окрім очевидного повернення законодавства до стану до великого вторгнення, для бізнесу існують такі ризики, як повернення ФОП партнерів до 2-ї групи або ж перехід на загальну систему оподаткування компаній/ФОП, створених під час дії пільг. Аби не наражатися на штрафи та додаткові податкові зобов’язання, варто перевіряти групу єдиного податку всіх контрагентів», — зазначають в Опендатабот.

Державна податкова служба не надає дані про платників єдиного податку у форматі відкритих даних, як передбачено законом. Інформацію можна знайти в кабінеті Податкової.

Податкова пільга була введена у 2022 році законопроєктом 8401 та дозволила понад 185 тисячам компаній та 40 тисячам фізичних осіб-підприємців скористатися зниженими ставками єдиного податку. В уряді очікують, що ця міра допоможе збалансувати фіскальну ситуацію країни та стабілізувати економіку.

Читайте також

  • Підприємці Харківщини отримали кредити на майже 13 млрд гривень. За програмою доступного кредитування Харківська область посіла 6 місце серед регіонів країни. Підприємці області отримали кредити на понад 12,7 млрд гривень за програмою пільгового кредитування «5-7-9%».