За програмою доступного кредитування Харківська область посіла 6 місце серед регіонів країни.

Підприємці області отримали кредити на понад 12,7 млрд гривень за програмою пільгового кредитування «5-7-9%». Про це повідомив заступник начальника ХОВА Євген Іванов.

«Програма передбачає максимальну суму кредитування не більш як 60 мільйонів гривень, а кредиту, що надається фізичній особі-підприємцю, не більше 3 мільйонів гривень», – зазначив Євген Іванов.

Пріоритетними напрямами кредитування під час воєнного стану є:

  • підтримка сільськогосподарських товаровиробників для провадження сільськогосподарської діяльності;
  • підтримка підприємств, що провадять діяльність з виробництва, переробки сільськогосподарської продукції та її реалізації;
  • відбудова зруйнованих внаслідок військової агресії основних засобів підприємств, що підтверджується відповідними документами;
  • підтримка підприємств шляхом пролонгації діючих кредитів, які провадять господарську діяльність або виробничі потужності яких розміщено на територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться чи велися бойові дії, або тимчасово окупованих;
  • підтримка торговельних компаній;
  • відновлення, ремонт або заміна пошкодженої внаслідок бойових дій енергетичної інфраструктури теплових електростанцій та теплоелектроцентралей, що підтверджено відповідним актом, необхідних для сталого проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року.

Крім того, переробні підприємства, розташовані на деокупованих територіях та територіях можливих бойових дій можуть отримати грант, що не перевищує 8 мільйонів гривень.

Читати також:

  • На розвиток бізнесу в Харківській області виділили понад 7 мільйонів гривень. Підприємці можуть отримати грошову підтримку для створення одного або двох робочих місць у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Для учасників бойових дій чи членів їхніх сімей доступний грант до 1 млн гривень.
  • Ринок праці на Харківщині скоротився на третину. Загальна кількість пропозицій роботи за результатами І кварталу 2023 року становили близько 8 тисяч вакансій.