Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив Україні 1,59 мільярда євро фінансової допомоги для відновлення найважливішої пошкодженої інфраструктури та важливих проєктів, спрямовані на енергетичні, транспортні та освітні проекти.

Кошти виділені в межах програми Європейського інвестиційного банку EIB Ukraine Solidarity. Це вже другий пакет допомоги в межах програми: перший, у розмірі 668 мільйонів євро, виділено протягом місяця після початку війни.

З 1,59 мільярда євро, передбачених другим пакетом фінансової допомоги, 1,05 мільярда будуть надані Україні негайно – вони будуть спрямовані передовсім на ремонт пошкодженої інфраструктури й невідкладні заходи в енергетиці.

Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

«Другий пакет допомоги в межах заходів солідарності ЄІБ в Україні допоможе відновити роботу основних послуг і запустити найважливішу інфраструктуру, посилити стійкість країни та зберегти економічну стабільність».

Зазначимо, що минулого тижня держави-члени Європейського союзу прийняли черговий пакет санкцій проти країни-агресора.

Нові обмеження заборонять імпортувати золото та заморозять активи Сбєрбанку. Персональні обмеження стосуватимуться акторів Сергія Безрукова та Володимира Машкова, мера Москви та топових чиновників російських корпорацій.