Держави-члени Європейського союзу прийняли черговий пакет санкцій проти країни-агресора.

Нові обмеження заборонять імпортувати золото та заморозять активи Сбєрбанку. Персональні обмеження стосуватимуться акторів Сергія Безрукова та Володимира Машкова, мера Москви та топових чиновників російських корпорацій.

Спочатку посли країн Євросоюзу затвердили, а потім президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила про сьомий пакет санкцій проти росії.

“Держави-члени погодилися на наші посилені та продовжені санкції ЄС проти Кремля. Я вітаю це. Це посилає сильний сигнал Москві: ми підтримуватимемо високий тиск стільки, скільки буде потрібно”, – йдеться у зверненні очільниці Єврокомісії.

Новий пакет санкцій включатиме такі обмеження:

  • ембарго на імпорт російського золота, також ювелірних прикрас (за минулий рік рф експортувала золота на 17.6 млрд доларів США, у тому числі в країни ЄС);
  • обмеження експорту товарів подвійного використання (обладнання, матеріали, програми спеціально не призначені для військового використання, які, крім цивільного призначення, можуть бути використані у військових цілях);
  • у новий список потрапило 47 фізичних осіб, зокрема мер Москви Сєргєй Собянін та голова “Ростеху” Сєргєй Чємєзов, також актори Сєргєй Бєзруков та Владімір Машков, відомі антиукраїнськими поглядами.

Європейський Союз не збирається зупинятися на сьомому санкційному пакеті і вже восени почне роботу над новим, восьмим пакетом. Імовірно, наступний перелік заборон включатиме умови про обмеження у газовій сфері.