Банк Євросоюзу оголосив про створення Ukraine Trust Fund з капіталом 400 млн євро. Фонд призначений для фінансування проєктів з відновлення в Україні, повідомили на сайті Європейського інвестиційного банку.

16 з 27 країн ЄС погодилися внести кошти до фонду. Найбільший внесок розміром 100 млн євро зробили Франція та Італія. За допомогою цих фінансів українським банкам та бізнесам надаватимуться гранти, кредити та гарантії.

«З початку війни з Росією ми оперативно надавали підтримку Україні, і ми не збираємося зупинятися. Створений фонд дозволить нам активізувати та посилити нашу підтримку України, навіть до введення додаткових довгострокових заходів ЄС. Ми не можемо чекати до завершення війни, щоб допомогти Україні відновити її інфраструктуру та оживити економіку. Це має статися зараз», — зазначила віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська.

У 2022 році банк надав Україні 1,7 млрд євро на ремонт шкіл, лікарень, соцжитла, дитсадків та міського транспорту.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), заснований у 1957 році, є найбільшим позичальником грошових ресурсів на міжнародних фінансових ринках капіталу. Україна співпрацює з ЄІБ з 2004 року для реалізації інвестиційних проєктів у різних галузях.

Загальна сума наданих фінансових ресурсів ЄІБ в Україні на 1 липня 2023 року становить понад 7,5 млрд євро як у державному, так і приватному секторі.

Читайте також

  • Україна отримає запрошення до НАТО, коли «погодяться усі союзники й будуть виконані умови». Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив під час пресконференції на саміті у Вільнюсі.