Кінофест Kharkiv MeetDocs розпочинає прийом робіт. Відеоматеріали для участі в конкурсі можна подати за двома напрямками: національне повнометражне документальне кіно та короткометражне кіно «Бардак».

Кінцеві терміни подачі заявок – 25 серпня та 1 вересня відповідно.

Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF) – це міжнародний фестиваль документального і художнього кіно.

Фестиваль створювався, щоби стати культурним голосом українського сходу. У фокусі фестивалю — проблеми східних регіонів України та їхньої культурної інтеграції.

Євгенія Крігсхайм, директорка та засновниця фестивалю, коментує:

«Ми вирішили, попри всі обставини, провести фестиваль і цього року. Не можна згортати діяльність, коли українська культура навпаки потребує якнайширшої присутності у світі. Сьогодні документалістика стає основним напрямком українського кінематографа, і це зрозуміло. Митці прагнуть відрефлексувати події навколо та зафіксувати історичний момент, розповідаючи українцям і світу невигадані історії нашої боротьби за існування. І ми як фестиваль документального кіно просто не могли стояти осторонь. Задля безпеки цьогоріч ми відкриємо подію у Києві, адже Харків і досі знаходиться під атаками ворога. Але наступного року, я певна, ми проведемо фестиваль уже вдома. І ми надзвичайно вдячні партнеру, Федеративному міністерству закордонних справ Німеччини, за підтримку, завдяки якій MeetDocs може продовжувати свою діяльність».

Фестиваль також оновив свій візуальний стиль. Тепер у нього два акцентних кольори – синій і жовтий, символи свободи, незалежності та віри українців у перемогу. Баланс чорного і білого – це відтінки війни, у якій сьогодні живуть мільйони наших громадян. А додатковий червоний – колір пролитої крові в боротьбі за свободу та любові, яка нас об’єднала.

facebook.com/meetdocsfestival

До того ж MeetDocs обрав пам’ятник Шевченку в Харкові, укріплений мішками із піском, своїм символом: як скульптуру бережуть від руйнації внаслідок обстрілів, так і фестиваль прагне вберегти українське кіно.