Російська частина твітеру та російські медіа радіють і аплодують: нібито стало відомо, що українців не пускають до празьких магазинів через їхню обурливу поведінку.

Пропагандисти підкріплюють свої слова фотографіями двох магазинів одягу, на фасаді яких висять таблички українською мовою “українцям вхід заборонено”.

Ось, наприклад, твіт людини з ніком Марфа Васильевна, яка пише, що продавці та керівники кажуть: їм набридли постійні крадіжки та жахлива поведінка біженців. 

Ми перевірили зображення і з’ясували, що табличка була додана до фасаду магазинів завдяки фоторедактору.  

На фото в мережі зображені два магазини одягу — Inside та Punčocháče Karlín. Ми знайшли у Facebook останній і звернулись за коментарем до представників магазину.

У коментарі Gwara Media представники магазину Punčocháče Karlín відповіли, що інформація — фейк.

Такої таблички на фасаді їхнього магазину немає.

Але є інша — її магазин оприлюднив на своїй Facebook-сторінці після того, як Gwara звернулась за коментарем. Дивина: на листку вказаний сайт інтернет-магазину Punčocháče Karlín. А сам магазин каже, що вони раді вітати в ньому всіх людей.

Нагадуємо! Якщо вам складно самостійно перевірити новину чи будь-яку іншу інформацію — надсилайте її у наш фактчек-бот “Перевірка”. Також читайте про актуальні фейки, маніпуляції і пропаганду у розділі Фейкотня на Gwara Media.

Бережіть себе, все буде Україна!