Цього тижня Європейський союз опублікує звіт, який свідчитиме про виконання Україною двох із семи умов для початку переговорів про вступ до ЄС. Про це повідомило видання Reuters із посиланням на джерела в Євросоюзі.
Двоє високопосадовців ЄС, які були проінформовані про ще неоприлюднений звіт, заявили про виконання двох критеріїв: один — реформа судової системи, другий — законодавство про медіа.
«Є прогрес. Звіт буде помірно позитивним. Це не про прикрашання дійсності, а про визнання прогресу. Наприклад, було відомі випадки розслідування корупційних справ», — заявило одне з джерел, яке бажає залишитися анонімним.
Тут, зокрема, мовиться про затримання голови Вищого антикорупційного суду Всеволода Князєва через підозру у хабарі на суму $2,7 млн.
Посадовці вважають, що країна працює над законами, які обмежують владу олігархів та забезпечують захист прав національних меншин. Втім, її законодавство про боротьбу з олігархами на 2022 рік визнано недостатнім.
«Звіт Єврокомісії є важливою віхою, який, як сподіваються прихильники прагнення України до швидкого вступу в ЄС, завершиться рішенням 27 країн-членів блоку в грудні розпочати переговори з Києвом», — пишуть у Reuters.
Для отримання статусу кандидата ЄС Україна мусить узгодити свої закони з численними стандартами ЄС, що охоплюють різні сфери, від клімату до праці. На практиці шлях України до членства буде тривати кілька років, і небагато хто вірить, що країна зможе приєднатися до ЄС, поки веде війну з Росією.
23 червня 2022 року Україна отримала офіційний статус кандидата на вступ — через чотири місяці після повномасштабного наступу Росії. ЄС встановив сім умов для початку переговорів про вступ, серед них:
- реформа Конституційного суду,
- продовження судової реформи,
- антикорупція, включно з призначенням керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури,
- боротьба з відмиванням коштів,
- втілення антиолігархічного закону,
- узгодження аудіовізуального законодавства з європейським,
- зміна законодавства про нацменшини.
Кілька країн-членів Євросоюзу, зокрема Польща, Словенія, Словаччина, Болгарія, Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Угорщина, Італія, Румунія та Франція, виступають за прискорений шлях вступу України до ЄС.
Проте деякі країни, як Нідерланди та Данія, висловлюють деякі умови та закликають до ретельного визначення умов та реформ, які Україна повинна здійснити перед вступом до ЄС.
Читайте також
- Рада ЄС підтримала приєднання України до спільного мобільного роумінгу.
- У ЄС сказали, скільком тисячам українців відмовили у в’їзді.
- Українську мову внесли в систему перекладів Єврокомісії.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.