Українські правоохоронці розкрили корупційну схему, в які брало участь керівництво Верховного суду.

САП та НАБУ розкрили значний випадок корупції в системі Верховного суду, який включав схему незаконного одержання вигоди керівництвом та суддями. Йдеться про хабар у розмірі 2,7 мільйона доларів. Таким чином, голова Верховного суду України Всеволод Князєв став найбільш статусним чиновником України, якого спіймали на хабарі.

Хабар, який дали голові ВС / Фото: САП

Яке покарання може очікувати на голову ВС

Прокурор САП Олександр Омельченко під час пресбрифінгу розповів, що голову Верховного суду затримано, проте наразі не вручено повідомлення про підозру, проте Кримінально-процесуальний кодекс дає 24 години для вручення повідомлення про підозру, воно готується і буде вручено.

Станом на 13:00 вівторка, 16 травня 2023 року не повідомлено про підозру жодній особі, але дві особи вже затримані. Наразі відкрито провадження за ч. 4 ст. 368 та ч. 4. ст. 369 ККУ (отримання неправомірної вигоди і пропозиція та обіцянка такої вигоди). Санкція статті передбачає покарання від 8 до 12 років позбавлення волі.

Позачергове засідання Верховного суду

У Верховному суді після корупційного скандалу навколо їхнього голови призначили позачергове засідання. Воно відбувається під час написання цього матеріалу у вівторок, 16 травня, повідомили на Facebook-сторінці Верховного суду.

На пленумі ВС ініціював висловлення недовіри своєму очільнику. За словами Дмитра Луспеника, секретаря пленуму суду, ініціативна група пропонувала у поданні висловити недовіру Князєву.

Усього 138 суддів зі 142 присутніх підписали це подання. Зараз буде обрано організаційний комітет, який визначить голову оргкомітету та проведе подальші засідання пленуму.

До штату суду 168 суддів, а присутній на самому пленумі 141 суддя, повноважним є суд за умовами понад 2/3 суддів.

Хто такий Всеволод Князєв

Голові ВС 43 роки, він народився у Миколаєві та закінчив Миколаївський гуманітарний інститут, а пізніше Одеську юридичну академію. У своєму професійному житті він працював юрисконсультом, викладачем і адвокатом.

  • 2013 року він став суддею Миколаївського обласного адміністративного суду.
  • 2015-2017 роки очолював цей суд.
  • У листопаді 2017 року став суддею Верховного Суду. Пройшовши конкурсний відбір, і був призначений секретарем Великої палати Верховного Суду. Під час відбору, проведеного громадською радою доброчесності, виникли питання щодо походження майна його тестя, який на той момент був пенсіонером.
  • У жовтні 2021 року його обрали головою ВС. Тоді у своєму виступі на пленумі Князєв висловився про численні проблеми, що існують у судовій системі України.

До початку воєнного стану судді, включаючи його, зобов’язані були подавати декларації про своє майно, однак цей процес був зупинений.

Голова Верховного Суду обирається серед суддів Верховного Суду на строк чотири роки з можливістю здійснювати посаду не більше двох термінів поспіль.

Новина доповнюється.

Читайте також

  • На Харківщині суд розірвав договір на 103 млн гривень з підсанкційною фірмою. Суд задовольнив позов керівника Шевченківської окружної прокуратури до держпідприємства та ТОВ щодо розірвання договору про закупівлю послуг

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!