Усього критично важливими Міністерство цифрової трансформації визнало 176 ІТ-компаній.

На сьогодні українські компанії, які надають ІТ-послуги, через нову послугу Мінцифри змогли забронювати лише тисячу працівників. Вони працюють у 84 компаніях. Ще 90 компаній намагаються забронюватися хоча б одну людину. Відповіді від Генштабу ЗСУ очікують 1100 працівників. Про це повідомив Legal-експерт проєктного офісу Дія.City Дмитро Зінченко.

Загалом Мінцифри визнало критичними 176 ІТ-підприємств. Приблизно третину відправлених заявок від компаній повертають для того, аби вони їх доопрацювали. Причина – елементарні помилки. За словами Дмитра Зінченка, орієнтовно 30% заяв від компаній повертають на доопрацювання.

Що таке бронювання працівників?

Минулого року Верховна Рада прийняла закон №7687, який регулює бронювання військовозобов’язаних, яких не будуть призивати в армію під час мобілізації. В документі йдеться про те, що закон дозволяє бронювати працівників тих компаній, які критично важливі для функціонування економіки, а також забезпечують життєдіяльність населення.

Кількість військовозобов’язаних ІТ-спеціалістів в Україні становить близько 150 тисяч осіб. Компанії скаржаться, що бронювання йде повільно, а деяким у ньому відмовляють. У Дії попросили компанії уважніше заповнювати заявки та памʼятати, що у всьому має бути баланс.

«Я не погоджуюся, коли хтось каже, що бронювання не працює. Але памʼятаймо, що ІТ — одна з галузей економіки в Україні. Не можна робити все для ІТ, забувши про інші галузі — у всьому має бути баланс. Ми тут говоримо про те, що станеться, якщо буде 30% некомплекту в компанії. Але давайте уявимо, що станеться, коли буде 30% некомплекту в бригадах чи взводах, які зараз на полі бою. Варто памʼятати про баланс і контекст, в якому ми знаходимося», — наголосив Дмитро Зінченко.

Читати також:

  • Мінцифра затвердила критерії для бронювання працівників IT-компаній
  • Вкладники збанкрутілих банків зможуть повернути кошти в Дії

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.