Збір було відкрито через платформу United24.

За 22 години українці зібрали на відновлення постраждалої внаслідок російського обстрілу 8 липня лікарні «Охматдит» у Києві 250 мільйонів гривень. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«250 мільйонів гривень зібрані UNITED24 та monobank будуть спрямовані на відбудову лікарні Охматдит. Ще 100 мільйонів гривень виділено з резервного фонду держави», – написав він.

За його словами, кошти, яких буде не вистачати на відновлення, будуть виділені державою.

Нагадаємо, що 8 липня армія РФ завдала ракетного удару по дитячій лікарні «Охматдит», унаслідок чого один корпус було зруйновано, ще чотири — суттєво пошкоджено. На місці загинули та постраждали медики та діти.

Лікарів та пацієнтів з пошкоджених корпусів переміщають до Київських обласних клінічних лікарень №1 та №2.

«Росія систематично обстрілює медичну інфраструктуру України. За час повномасштабної війни ворог знищив 214 медзакладів і понад 1600 пошкодив. За останні два роки 880 медичних об’єктів повністю або частково відновлені, й ця робота триває постійно», — ділить Шмигаль.

У той же день на платформі United24 було відкрито збір на відновлення лікарні. 9 липня у Києві оголосили Днем жалоби у звʼязку з атакою Росії на цивільні обʼєкти столиці. У цей день будуть приспущені прапори на всіх комунальних будівлях міста, а також заборонені будь-які розважальні заходи.

Читайте також

  • Масований обстріл України цієї доби: понад 40 ракет різних типів було випущено.Пошкоджено цивільну інфрастуру, житлові будинки, медичний заклад. Щонайменше 19 людей загинуло внаслідок атаки росіян, наразі тривають рятувальні роботи, інформація оновлюється. При чому, у Києві є пошкодження офісної будівлі, житлових будинків та забудов, дитсадку, трьох трансформаторних підстанцій ДТЕК, а також сильно пошкоджено найбільший медичний заклад у країні.