З них найбільше – вимагання коштів за надані лікарнею послуги.

Харківщина посідає третє місце серед інших областей України за кількістю скарг на медичні заклади, подані до Національної служби здоров’я України. Про це повідомила голова НСЗУ Наталія Гусак під час брифінгу.

«Третє місце – це за кількістю скарг. Ми доводимо інформацію до лікарень, проводимо розмову. Але ми будемо вводити фінансові санкції аби повпливати на виконання обов’язків лікарів та лікарні, на яку скаржаться люди. Правоохоронні органи поки що не реагують на ці скарги й ніяк їх не опрацьовують», – наголосила вона.

Найбільше скарг з області і Харкова було через вимагання коштів за надані лікарнею послуги (78). На другому місці – відмова в наданні послуг, укладанні декларації (76). 54 скарги надійшло через створення фіктивних електронних медичних записів чи декларацій. 25 людей поскаржилося на надання неякісних медичних послуг. Та 22 скарги надійшло щодо неетичного поводження з пацієнтом. Детальніше з інформацією можна ознайомитися за посиланням.

Скарги подані до НСЗУ з 2023 по 2024 роки / Дашборд НСЗУ

Також представники НСЗУ розповіли, що Харківська область має пакет «Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії», за яким законтрактований 21 медичний заклад.

За сумою оплат в межах пакету Харківщина на першому місці. З початку року НСЗУ виплатила за ним 6 мільйонів 583 тисяч гривень. Загалом медзакладами області з початку року виплачено 4,92 млрд грн.

Нагадаємо, за понад два роки повномасштабної війни в Україні вдалося повністю відновити 522 медичні заклади, Харківщина серед лідерів за кількістю таких обʼєктів. Також частково вдалося відновити 361 медзаклад.

Читайте також

  • За підтримки Чехії та інших західних партнерів, в Чугуївські громаді оновили 3 медичні заклади, які тепер оснащені сучасним обладнанням на загальну суму понад 500 тис. доларів.