13 грудня Верховна рада ухвалила новий закон «Про медіа».

«За» проголосували 299 депутатів, повідомляє міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Ухвалення закону замінить шість застарілих нормативних актів у цій галузі.

«Історичний момент. До цього закону Україна прямувала 10 років. Нарешті вдалося фактично консолідованою позицією парламенту його ухвалити. Він замінить 6 застарілих законів, які регулювали сферу медіа з 90-х років», — прокоментував міністр.

Він також нагадав, що медіа законодавство — один із пунктів, який необхідний нам для вступу в Європейський Союз.

30 серпня Рада прийняла законопроєкт у першому читанні, запропонувавши розширити повноваження Нацради з питань телебачення та радіомовлення, обмежити вплив олігархів та роботу проросійських медіа.

Що тепер зміниться?

У пояснювальній записці зазначено, що метою законопроєкту є створення єдиної, впорядкованої та взаємоузгодженої системи правових норм, спрямованих на регулювання правовідносин у сфері медіа. А також виконання Україною зобов’язань перед європейськими партнерами та імплементація норм європейського законодавства в національне законодавство.

  • Закон встановлює прозорі правила для медіа, які працюють у різних сферах, як онлайн, так і офлайн;
  • Уперше встановлюється співрегулювання з Нацрадою;
  • Дев’ятий параграф присвячений боротьбі з російською пропагандою.

Також народний депутат Ярослав Железняк зазначив, що парламент прийняв компромісні позиції, зокрема, канал «Рада» стає державним, має забезпечувати трансляцію засідань парламенту, а в час воєнного стану й обмеження прямих трансляцій канал викладає записи у день проведення пленарного засідання.

Офіційний текст документа оприлюднять після підписання президентом.

  • Українські журналісти отримали премію «За свободу преси».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.