Рада Євросоюзу підтримала включення спільного роумінгу до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, однак остаточне рішення ухвалюватиме комітет із питань торгівлі асоціації Україна — ЄС.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації і віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України Михайло Федоров.

За його словами, команда Мінцифри, НКЕК, оператори та телекомунікаційний регулятор уже працюють, щоб Україна якмога швидше приєдналася до спільного роумінгу.

Якщо рішення ухвалять, то українцям не потрібно буде сплачувати жодних додаткових зборів за користування мобільними телефонами під час подорожей у ЄС. Водночас мандрівники з Євросоюзу отримають такі ж права під час відвідування України. Крім цього, права українських споживачів будуть захищені за правилами ЄС.

У Єврокомісії зазначили, що приєднання України до зони безплатного роумінгу ЄС — один із ключових заходів переглянутого Плану пріоритетних дій.

Проте швидкість інтеграції України у внутрішній ринок роумінгу ЄС залежатиме від темпів наближення та імплементації відповідного законодавства ЄС в Україні. На цей період оператори пропонують доступні або безплатні дзвінки між ЄС та Україною на добровільній основі.

Це перший випадок, коли ЄС може на довготривалій основі включити в спільний роумінг країну, яка не входить до Європейського Союзу та Європейської економічної зони.

  • Раніше ЄС продовжив роумінг без переплат для українців.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.