Головна спеціалістка інформ-відділу (друкарка) Шевченківської селищної ради Віта Стрижко визнана винною в колабораціонізмі, повідомляють журналісти Харківського антикорупційного центру.

14 квітня Київський райсуд Харкова призначив жінці покарання у вигляді позбавлення волі на 9 років. Крім того, її заборонили обіймати посади в органах влади та правоохоронних органах України на 14 років з конфіскацією усього майна.

Торік улітку жінці заочно оголосили підозру у співпраці з росіянами: у травні вона очолила інформаційний відділ окупаційної адміністрації в Шевченковому. Зокрема, до обов’язків Стрижко входило:

  • ведення документообігу,
  • приймання документів для отримання виплат від РФ,
  • збір інформації про діяльності структурних підрозділів окупаційної влади та складання плану їх дій на тиждень.

На судовому засіданні з обрання запобіжного заходу, підозрювана не визнала своєї провини. Сказала, що намагалась «допомагати людям». Втім, щонайменше четверо свідків підтвердили зайняття нею посади у самопроголошених органах влади.

Уродженка села Гроза Шевченківської громади, Віта Стрижко, є дружиною самопроголошеного гауляйтера Шевченкового Куп’янського району Андрія Стрижка. Її звинувачено у держзраді (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Зустріч колаборантів Шевчекнового, зокрема й Андрія Стрижка, з гауляйтером Харківської області Віталієм Ганчевим / Матеріали ХАЦ, anticor-kharkiv.org

На посаді гауляйтера селища Шевченкове Андрій Стрижко демонтував пам’ятник учасникам АТО, демонтував герб України з місцевої адміністрації. Також чоловік брав участь у нарадах із головою самопроголошеної Харківської військової цивільної адміністрації Віталієм Ганчевим.

Уродженець Самарканду (Узбекистан), Андрій Стрижко, заочно отримав вже три підозри. Наразі чоловік переховується в Росії. Його дружина – отримала вирок, а 25-річного сина Михайла Стрижка ще в грудні звинуватили в колабораціонізмі. Зокрема, він розміщував білборди з кремлівською пропагандою.

Син самопроголошеного голови Шевченкового Андрія Стрижка Михайло / Скриншот з програми «Схеми» видання «Радіо Свобода»

Зараз Михайло чекає на вирок. Судове засідання має відбутись 25 квітня о 10:30 в Київському райсуді Харкова.

  • На Харківщині ідентифікували депутатку з Великого Бурлука від партії ОПЗЖ, яку підозрюють в колабораціонізмі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.