Після зниження випадків домашнього насильства на початку повномасштабного вторгнення, його рівень зріс цьогоріч, пишуть у виданні Reuters із посиланням на дані Нацполіції.

Протягом перших п’яти місяців 2023 року зареєстровані випадки зросли на 51% порівняно з аналогічним періодом торік. Це на третину вище попереднього рекорду 2020 року, який пов’язували з локдауном.

«Понад десяток посадовців і експертів, які працюють у цьому секторі, повідомили про збільшення, що стало результатом зростаючого стресу, економічних труднощів, безробіття та травм, пов’язаних із конфліктом. У переважній більшості випадків жертвами стають жінки», — пишуть у Reuters.

Поліція зареєструвала 349 355 випадків домашнього насильства з січня по травень цьогоріч, порівняно з 231 244 за той же період минулого року та 190 277 у перших п’яти місяцях 2021-го.

«Зростання відбувається через психологічну напругу та безліч труднощів. Люди все втратили», — зазначила у своєму інтерв’ю для Reuters Уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

У видання передають думку експертів, що проблема з домашнім насильством погіршиться, доки триватиме війна, і буде існувати довгий час після її завершення через повернення травмованих військових з фронту.

Читайте також

  • За липень в Україну повернулося більше осіб, ніж виїхало. У липні через кордон з країнами ЄС та Молдовою пройшли понад 3,8 мільйона осіб. Це на 600 тисяч осіб більше, ніж у червні.