У 2022 році більш як 141 тисячі громадян третіх країн не потрапили до Європейського Союзу, найбільше серед них у в’їзді відмовили українцям. Повідомляють на сайті Eurostat.

Понад 28 тисяч українців не змогли в’їхати до ЄС. Втім, цей показник на 43% менше, ніж у 2021 році. Крім українців, у в’їзді масово відмовляли також громадянам Албанії (15 630) та Росії (10 860).

Порівняно з позаминулим роком кількість відмов на кордонах ЄС майже не змінилася — зросла на 1%. Найбільше відмов українці отримали у Польщі — 23 330, друге місце посідає Угорщина — 15 780, далі Хорватія (11 800) та Ірландія (9 240).

Серед основних причин відмови:

  • перебування у країнах ЄС протягом тривалого часу,
  • відсутність чинної візи або посвідки на проживання,
  • невмотивовані мета та умови перебування.

Для того, щоб українці могли перебувати в країнах ЄС у зв’язку з війною, необхідно оформити тимчасовий захист. Якщо громадяни України знаходяться в Європі на умовах «безвізу», їх дозволений час перебування не може перевищувати 90 днів упродовж 180 днів.

Станом на кінець березня 2023 року число біженців, зареєстрованих у програмі тимчасового захисту або в аналогічних національних схемах захисту в Європі, досягло рекордної позначки у 5 008 482 особи. Повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців.

Цьогоріч з кінця січня кількість українців, які отримали офіційний захист у Євросоюзі, зросла на 185 тисяч. Найбільше громадян прихистила Польща — 1,5 мільйона, 922 тисяч — Німеччина. Півмільйона мешканців України залишилися у Чехії.

Загалом з початку повномасштабної війни в Європі зафіксували понад 8 мільйонів українських біженців. Ще 2,8 мільйона знаходяться на території РФ та Білорусі, однак точну кількість визначити наразі неможливо.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.