Українські біженці зможуть знайти роботу в європейських компаніях, отримати новий досвід та покращити професійні навички завдяки онлайн-платформі випробувальний Фонд талантів ЄС, реалізованої через Європейську службу зайнятості (EURES). Про це пишуть на сайті Мінреінтеграції.

Наразі платформа містить понад 4 мільйони вакансій від 5 тисяч роботодавців з країн Європейського Союзу. Нею можуть скористуватися українці, які перебувають під тимчасовим захистом та ті, хто має право працювати відповідно до іншого належного захисту, передбаченого законодавством держав-членів ЄС.

Для того, щоб скористатися платформою, потрібно:

  • створити обліковий запис EU Login,
  • зареєструватися на обліковому записі EURES,
  • створити онлайн-резюме,
  • опублікувати його на порталі випробувального Фонду талантів ЄС.

Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням на випробувальний Фонд талантів ЄС.

Станом на кінець березня 2023 року число біженців, зареєстрованих у програмі тимчасового захисту або в аналогічних національних схемах захисту в Європі, досягло рекордної позначки у 5 008 482 особи.

Цьогоріч з кінця січня кількість українців, які отримали офіційний захист у Євросоюзі, зросла на 185 тисяч. Найбільше громадян прихистила Польща — 1,5 мільйона, 922 тисяч — Німеччина. Півмільйона мешканців України залишилися у Чехії.

Загалом з початку повномасштабної війни в Європі зафіксували понад 8 мільйонів українських біженців. Ще 2,8 мільйона знаходяться на території РФ та Білорусі, однак точну кількість визначити наразі неможливо.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.