Станом на кінець березня 2023 року число біженців, зареєстрованих у програмі тимчасового захисту або в аналогічних національних схемах захисту в Європі, досягло рекордної позначки у 5 008 482 особи.

Про це повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців.

Цьогоріч з кінця січня кількість українців, які отримали офіційний захист у Євросоюзі, зросла на 185 тисяч. Найбільше громадян прихистила Польща — 1,5 мільйона, 922 тисяч — Німеччина. Півмільйона мешканців України залишилися у Чехії.

Загалом з початку повномасштабної війни в Європі зафіксували понад 8 мільйонів українських біженців. Ще 2,8 мільйона знаходяться на території РФ та Білорусі, однак точну кількість визначити наразі неможливо.

Основну масу біженців (60%) складають люди віком від 18 до 64 років, третину — діти. Близько 7% людей, що виїхали з України, старші за 65 років. З кількості працездатних громадян за кордоном перебувають:

  • 34% чоловіків,
  • 66% жінок.
Демографічні дані українських біженців у Європі / www.ecb.europa.eu

За 11 місяців війни кожен третій українець став мігрантом. Серед тих, хто виїхав, 11% не планують повертатися взагалі. Перечікують ще 23%, а 10% повернуться найближчим часом. Детальніше про дослідження групи Рейтинг можна дізнатися за посиланням.

  • Звіт Комісії ООН: визнали депортацію Росією українських дітей з окупованих територій воєнним злочином.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.