Голава уряду Великої Британії Кір Стармер, який прибув у Вашингтон на саміт НАТО, запевнив, що Україна може використовувати британські ракети Storm Shadow для ударів по військових цілях РФ. Про це повідомили у Bloomberg.

У коментарі він також сказав, що Україна сама вирішує, як вона користується ракетами Storm Shadow, наданими Великою Британією. Він також пообіцяв продовжити політику попереднього уряду країни щодо надання та використання зброї великої дальності у російсько-українській війні для ударів по Росії.

Премʼєр мав на увазі саме оборонні цілі та додав, ракети повинні «очевидно використовуватися відповідно до міжнародного гуманітарного права, як і слід було очікувати».

Про ракети

Storm Shadows — це високоточні крилаті ракети з дальністю стрільби понад 250 кілометрів (155 миль), кажуть у Bloomberg. Також зазначивши, що хоч деякі європейські країни надали дозвіл Україні, використовувати їх зброю проти РФ, проте Америка досі «вагається».

«Уряд США досі опирається зняттю всіх обмежень на використання Києвом своєї зброї. Адміністрація Байдена каже, що не дозволила українцям наносити удари вглиб Росії, вважаючи це червоною лінією, щоб запобігти ескалації з Москвою», — пише медіа.

Таким чином ЗМІ фіксують, Великобританія вперше прямо заявила про дозвіл використання їх зброї для ударів по всій території Росії.

Нагадаємо, 9 липня у Вашингтоні розпочався 75-ювілейний Саміт НАТО. Окрім 32 членів Альянсу, на заході будуть представники 35 країн-партнерів, зокрема й Україна. Серед ключових тем — захист Альянсу на тлі російської агресії в Україні, колективна оборона, військова присутність на східному фланзі НАТО та ядерне стримування.

Читайте також