Від початку наступу на півночі Харківщини, 10 травня, росіяни завдали по області понад 1700 ударів КАБами.

З червня 2024 року кількість обстрілів КАБами на Харківщині по цивільному населенню та Силам оборони суттєво зменшилась. Про це під час брифінгу повідомив заступник командира ОТУ «Харків» Віктор Солімчук.

За його словами, на Харківському напрямку армії РФ не вдалося виконати початковий план, а тому єдиним способом показати свої успіхи тут є обстріл КАБами цивільного населення та українських військових. 

Наразі для російської армії існує три критичних напрямки – це Вовчанськ, де зараз тривають тяжкі бої, Липці та Стариця. 

«На цих трьох напрямках росіяни намагаються відновити проведення активних наступальних дій, однак не мають успіху на жодному з напрямків», – розповів Солімчук.

За словами Віктора Солімчука росіяни змінили тактику та були добре підготовані перед наступом.

«Те що ми побачили на початку травня – це злагоджені, оснащені підрозділи, які були націлені на бліц-криг на півночі Харківщини. Спостерігається зміна тактики, вона вже не така як була в 2022 році. Вони переходять зі застосування артпідрозділів до дронів та систем РЕБ», – говорить він.

Усього від початку наступу на півночі Харківщини, 10 травня, росіяни завдали по області понад 1700 ударів КАБами.

Нагадаємо, на Харківському напрямку за минулу добу відбулося вісім боєзіткнень в районах Вовчанська, Стариці та Липців. Авіаційних ударів армії РФ зазнали райони населених пунктів Стариця, Вовчанськ, Липці, Покаляне, Глибоке, Малі Проходи, Куп’янськ, Петропавлівка, Курилівка Харківської області.

Читайте також

  • Масований обстріл України цієї доби: понад 40 ракет різних типів було випущено.Пошкоджено цивільну інфрастуру, житлові будинки, медичний заклад. Щонайменше 19 людей загинуло внаслідок атаки росіян, наразі тривають рятувальні роботи, інформація оновлюється. При чому, у Києві є пошкодження офісної будівлі, житлових будинків та забудов, дитсадку, трьох трансформаторних підстанцій ДТЕК, а також сильно пошкоджено найбільший медичний заклад у країні.