У наступі з 10 травня було залучено 10 тисяч 350 військових.

На Харківському напрямку за 60 днів від початку повторного наступу росіяни втратили близько 91% особового складу вбитими та пораненими. Про це під час брифінгу повідомив заступник командира ОТУ «Харків» Віктор Солімчук.

За даними оперативно-тактичного угрупування, в наступі було залучено 10 тисяч 350 російських військових. З них 2 939 загинуло, 6 509 осіб було поранено та ще 45 здалися у полон.

«Більшість з полонених – це засуджені або боржники, які прийшли на війну заробити гроші. У росіян великі втрати на Харківському напрямку, їм доводиться виводити на перегрупування цілі військові частини», – говорить Солімчук.

За цей час армія РФ вже втратила у Вовчанську більшу частину своєї 138-ї мотострілецької бригади, 83-й, 157-й танковий полки. Їхня 83-я десантно-штурмова бригада теж постійно зазнає втрат іноді по кількадесят осіб на добу, що підтверджується і полоненими, і у радіоперехопленнях. 

Нагадаємо, від початку наступу на півночі Харківщини, 10 травня, росіяни завдали по області понад 1700 ударів КАБами. Однак з червня 2024 року кількість обстрілів КАБами на Харківщині по цивільному населенню та Силам оборони суттєво зменшилась завдяки роботі українських військових.

Читайте також

  • Україна може використовувати британські ракети для ударів по військових цілях РФ — Bloomberg.