На півночі Харківщини триває дообладнання і приведення до відповідності з вимогами військового командування другої та третьої лінії оборони.

Про це розповів на брифінгу речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Північного напрямку полковник Юрій Повх.

«”Фортифікацій не було” — спекуляція і неправда. Фортифікації в умовах сучасної маневрової війни не виглядають як лінія Маннергейма або укріплення Мажино. Наша армія не воює за підручниками, приміром, Другої світової війни, де абсолютно чіткі лінії окопів. Зараз це все виглядає як прикриття з повітря, позицій відділень і спостережних пунктів», — зазначив Повх.

Другу та третю лінію оборони облаштовують згідно з вимогами командирів, які ймовірно можуть приймати бій на тому відтинку.

«Що стосується відсутності укріплень та мінних полів, ворог сам своєю тактикою розповів, яка була ситуація на Харківщині. Противник вів атаки малими групами й вкрай рідко використовував техніку. Чому? Тому що були облаштовані протитанкові мінні поля», — розповів Повх.

Зайти у Харківську область російським військовим вдалося через добре навчені та вмотивовані спецпідрозділи, сказав Повх.

Нагадаємо, Олег Синєгубов на брифінгу 30 травня заявив, що третя лінія фортифікацій на Харківському напрямку готова на 90%.

Що відомо про фортифікаційні споруди

3 травня Міністерство оборони повідомило про завершення зведення фортифікацій на п’яти напрямках. Йдеться про п’ять областей, включно з Донецькою, де тривають активні бої.

На Харківщині роботи тривали на чотирьох напрямках — із півночі до сходу. «Сумський напрямок, північ прикордонна, північно-східний напрямок — Вовчанський, Куп’янський та Луганський на Ізюмщині. Ці напрямки є пріоритетними, де і ведеться будівництво фортифікаційних споруд. Робота буде продовжуватись. Ми маємо завдання від президента про нові напрямки. Вони мають на меті завадити ворогу в реалізації намірів на тих напрямках, що я зазначив», — сказав Синєгубов.

На їх будівництво було виділено понад 1,7 мільярда гривень, з яких 72 мільйони з обласного бюджету.

11 травня командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський заявив, що на Харківщині першої лінії фортифікацій та мін просто не було.

«Ворог вільно увійшов у сіру зону, по всій лінії кордону, яка в принципі не мала бути сірою! За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільна крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 22-го», — сказав він.

Читайте також

  • Кількість обстрілів КАБами по Харківщині зменшилась завдяки роботі Сил оборони — ОТУ «Харків»
  • На Харківщині за минулу добу відбулося 17 бойових зіткнень — Генштаб