У поліції дослідили уламки авіабомби, якою росіяни вдарили поблизу лікарні у Липцях на Харківщині 20 червня. За попередніми висновками, це був не ФАБ-3000, як повідомляли російські джерела.

Про це 10 липня повідомив керівник поліції Харківщини Володимир Тимошко в ефірі Суспільного.

Аби провести дослідження у поліції вилучили рештки від КАБу, зокрема, крила. Висновок — удару завдали бомбою у півтори тони, а не три тони, тобто КАБ-3000, як майже одразу після удару почали запевняти російські медіа.

«Ми ще тоді під сумнів ставили це питання, тому що через пів години після вибуху, а то і менше, в російських пабліках з’явилася інформація, що удар було завдано 3 тонами. Це був пропагандистський меседж», — сказав Тимошко.

У поліції також додають, що поки вони не можуть бути впевненими у своєму висновку на 100%. Адже для повного спростування треба з чимось порівняти уламок ФАБу, а такої можливості поки нема. Однак запевняють, що воронка та деталі характерні для бомби на півтори тони.

Що сталося у Липцях 20 червня?

20 червня російські військові скинули авіабомбу на село Липці. Унаслідок скиду постраждала будівля Липецької лікарні, де російські військові облаштували шпиталь та лікували своїх поранених під час окупації у 2022 році.

Одразу після заподіяного удару, російські телеграм-канали поширили відео, як стверджується, першого застосування тритонної авіабомби ФАБ-3000 М-54 з універсальним модулем планування та корекції (УМПК). Про це повідомило Міжнародне французьке радіо.

Стверджується, що удар завдали по селу Липці на півночі Харківської області, де зараз тривають бої.

«Сьогодні Росія скинула на Україну першу ФАБ-3000 М-54 УМПК, уразивши будівлю “Нової Пошти” № 1 у Липцях Харківської області. Важка бомба масою три тонни (бойова частина 1,2 тонни) впала за 15 метрів від будівлі, але все одно завдала їй серйозної шкоди», — пише експерт BILD з аналізу відкритих даних.

Російський провоєнний ТГ-канал, що опублікував відео зі скиданням ФАБ-3000 М-54, заявив, що це «перше бойове застосування в історії людства бомби такого калібру з УМПК». За його даними, «радіус суцільного ураження» цієї бомби становить 230 метрів, а «уламки зберігають свою забійну силу на відстані 1240 метрів».

Читайте також