Тривають дослідження нової полегшеної моделі бронежилета. Він відрізняється легкістю конструкції, мобільністю та зручністю для виконання маневрених дій під час штурмових і спеціальних операцій.

Про це повідомили в Міністерстві оборони.

Розмірна сітка виробу варіюється від S до XL у двох комплектаціях, з вагою від 7,5 кг до 12 кг, порівняно з 10,5 кг до 17,5 кг у модульних моделях.

Модель полегшеного бронежилету / Фото: ЗСУ

У Мінобороні зазначили, що бронежилет має функцію швидкого скидання, яка може стати корисною у виконанні штурмових операцій.

Він також може комплектуватися додатковими елементами: захистом шиї та плечей, плечовими накладками, захистом паху, тактичним розвантажувальним ременем, захистом куприка, стегон та елементами для забезпечення плавучості.

Важливо — для жінок передбачені спеціальні анатомічні накладки.

Виріб також містить окремі кишені для м’якого і жорсткого балістичного захисту та знімні демпферні вкладки. Після завершення лабораторних випробувань бронежилет буде передано на забезпечення ЗСУ.

«У роботі над полегшеним бронежилетом було враховано кожен сантиметр і кожен грам виробу. Очікуємо на позитивні результати заключних випробувань, адже ця броня дуже потрібна у підрозділах», – зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Точних строків поки не називають. Однак бронежилет уже пройшов випробування у школі розвідки Десантно-штурмових військ ЗСУ та отримав позитивні відгуки. Наразі триває останній етап – лабораторні випробування.

Нагадаємо, у липні в Міноборони також повідомили про розробку адаптивного костюму для поранених. Він дозволить швидко переодягатися або звільнятися від одягу у стабілізаційних пунктах чи госпіталях, що забезпечить оперативний доступ медичного персоналу.

Читайте також

  • Міноборони запускає мобільний застосунок для військовозобов’язаних, призовників та резервістів.