Шкарпетки, куртки та книги про «священну» війну. Лікарня в Липцях, в якій жили росіяни – ВІДЕО

Поліна Куліш - 17 Листопада 2023 | 13:04

Вже о восьмій ранку 24 лютого 2022 року на лікарні в Липцях встановили прапор РФ. Тут російські військові облаштували шпиталь та лікували своїх поранених. У підвалі будівлі вони жили та переховувались від обстрілів. Аби знищити докази свого перебування тут, окупанти підпалили медзаклад. Внаслідок цього він майже повністю згорів.

Лікарня в Липцях / Всі фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

Проте, через рік після деокупації Липців, у місцевій лікарні досі залишаються речі росіян: медикаменти, газети, книги, куртки тощо. Журналісти Ґвари першими серед медійників потрапили до цього приміщення. Більше про те, що лишили тут після себе росіяни, читайте далі.

Лікарня

Одразу при вході в лікарню в Липцях можна побачити діру в стелі. Вони є на кожному поверсі, розповідає старша медсестра Юлія Пивовар. Росіяни зробили їх, щоб швидше пересуватися та спускатися в підвал під час обстрілів. Вперше до лікарні Юлія потрапила через два тижні після початку вторгнення, коли тут вже висіла російська символіка.

«Тут на першому поверсі своїх російських поранених приймали лікарі. А другий і третій були закриті, у них там було місце тимчасової дислокації», — пригадує Юлія Пивовар.

У підвальне приміщення росіяни знесли ліжка з верхніх поверхів лікарні та жили там. Під час Слобожанського контрнаступу окупанти тікали із Липців та підпалили лікарню зсередини.

«Підпалу приміщення ззовні не було, як і прямого влучання. Це було зроблено навмисно, аби знищити докази їхніх злочинів, документи та інші речі», — зазначає Юлія.

Росіяни підпалили лікарню саме з підвалу, тут дотепер залишаються їхні куртки, особисті речі, книги, газети та інше. Тут у них був вузол звʼязку, розповідає медичний директор закладу Максим Рожков.

«Їх людьми важко назвати, напевне правда, що це свині. Просто тут вони їли, готували їжу і ходили в туалет. Вони так швидко тікали, що навіть забули свої власні речі», — каже Максим Рожков.

За його словами, у лікарні планують зробити капітальний ремонт. Наразі медики не можуть там працювати та власними силами намагаються відновити приміщення закладу. Натомість від держави та міжнародних партнерів вони отримали модульну амбулаторію, де вже другий тиждень приймають пацієнтів.

Детальніше про лікарню в Липцях та місцевих медиків — дивіться у нашому відео.

Автор: Денис Клименко.

Читайте також

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.