Перший під’їзд будинку по вулиці Наталії Ужвій, 82 у Харкові готують до демонтажу. Журналісти Ґвара Медіа показали як відбувається цей процес та запитали думку місцевих.

У Харкові тривають підготовчі роботи зі знесення першого під’їзду будинку за адресою Наталії Ужвій, 82 / Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

«Під завалами цього будинку можуть бути тіла, я розмовляв із родичами одного зі зниклих безвісти. Я вважаю, що цей будинок потрібно зносити, тому що частина будинку перебуває у підвішеному стані. Вважаю, що його потрібно було зносити ще раніше», — каже активіст Сергій.

Сергій / Фото з відео: Гнат Голік, Ґвара Медіа

Місцева Надія стверджує, що під завалами багатоповерхівки можуть знаходитися тіла двох людей — лежачої жінки та чоловіка. Мешканка також погоджується з тим, що будинок необхідно демонтувати.

«Це нервує всіх. Тут такий тріск, коли вітер», — додає Надія.

Надія / Фото з відео: Гнат Голік, Ґвара Медіа

Фото 16-поверхівки на Північній Салтівці, на яку в березні 2022 року росіяни скинули авіабомбу, публікували міжнародні видання.

«Цей будинок уже знають в усьому світі, і він став обличчям «руського міра» в цій війні. Спочатку був задум зробити його музеєм, але мешканці виступили проти: надто боляче, говорили вони», — сказав мер Харкова Ігор Терехов.

За словами Терехова, мешканці цього будинку отримають сертифікати на нове житло в рамках програми «єВідновлення».

Раніше голова Харкова вже казав, що житловий будинок на Наталії Ужвій, 82, частково буде знесений. На демонтаж першого під’їзду планують витратити 17 мільйонів гривень. У січні 2023 року він зазначав, що обвалений під’їзд повністю не підлягає відновленню, другий під’їзд — пошкоджений на 65%.

Читайте також

Наприкінці червня, мешканці Північної Салтівки написали петицію до Володимира Зеленського з проханням допомогти у відновленні будинку.