«Хто не втрачав свободи, не зрозуміє як це»: жителі Великого Бурлука про окупацію та повернення до життя – ВІДЕО

Поліна Куліш - 03 Листопада 2023 | 09:00

Великий Бурлук на Харківщині знаходиться за 30 кілометрів від кордону з Росією. Селище перебувало в окупації сім місяців — з першого дня повномасштабного вторгнення. 11 вересня 2022 року українські військові звільнили цей населений пункт у ході Слобожанського контрнаступу.

Журналісти Ґвари відвідали Великий Бурлук, аби дізнатися, як тут живуть люди через рік після деокупації та з якими викликами вони стикаються зараз.

Місцеві кажуть, що зараз у Великому Бурлуку «більш-менш спокійно». Сюди евакуюються люди з Вовчанська, Дворічної та Куп’янська, що регулярно обстрілюються армією РФ. 

Кафе

Хоч з моменту деокупації минув більше як рік, в центрі селища залишилися сліди російських солдатів — розвалини колишнього кінотеатру, на якому вціліло зображення Леніна із надписом «Вся власть совєтам». Будівля використовували як кафе, її зруйнували вже під час окупації. 

Декілька тижнів тому поруч з цим місцем російські військові вдарили ракетою, внаслідок чого поранило двох людей та пошкодило сусідні будівлі, розповідає місцева жителька Зінаїда Олексіївна. Каже, попри це, в селі зараз більш-менш безпечно і всі повертаються до нормального життя.

«Люди виходять на роботу, щось працює, товари у магазинах є, школа у нас онлайн, але вони [росіяни — ред.] можуть в будь-яку хвилину вдарити туди ракетою», — зазначає жінка.

Магазин

Далі в центрі села зустрічаємо Ганну, місцеву підприємицю, яка через два тижні після деокупації відкрила у Великому Бурлуку магазин. Тут продають одяг та продукти, а також збирають гуманітарну допомогу. Жінка ділиться із нами спогадами про Харківський контрнаступ та як звільняли її рідне село.

«Той, хто не втрачав свободи, той не зрозуміє, як це. Це були такі емоції, що це запамʼятається на все життя. Як живеться зараз — краще, ніж в окупації, це однозначно. Попри прильоти, попри нестабільність і те, що навколо, все одно краще», — каже Ганна.

Автор: Денис Клименко.

Читайте також

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.