Близько 40% опитаних у всьому світі очікують кращого майбутнього року, близько 25% — очікують гіршого. Водночас Україна демонструє більш позитивні очікування щодо 2024 року порівняно з іншими країнами.

Про це свідчить дослідження, яке провела група Рейтинг з Gallup International End of Year 2023.

За даними опитування, більшість людей по всьому світу очікує, що 2024 рік буде відзначатися неспокоєм, а не миром. Більшість також прогнозують економічні труднощі, а не економічне процвітання в наступному році.

В Україні 26% очікують більш мирного року, 33% — більш неспокійного і 36% — такого ж. Решта не змогли відповісти. При цьому, західні країни визначаються більшою стурбованістю.

Найпозитивніші очікування мають країни Глобального Півдня та Далекого Сходу, наприклад, Афганістан та Індонезія, які досягають 68% позитивних очікувань щодо миру та війни. Україна також демонструє більш позитивні очікування щодо 2024 року порівняно з іншими країнами — кожен другий сподівається на кращий рік, ніж попередній, йдеться в результаті.

Найнижчий рівень очікувань на позитивні зміни у 2024 році демонструють європейські країни.Міжнародне опитування Gallup International End of Year Survey проводять щорічно з 1977 року. Цьогоріч дослідження охопило 41 країну, а взяли участь 40 428 осіб у всьому світі. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2023 року опитали близько 1000. В Україні опитування проводила Група Рейтинг.

Читайте також

  • 94% українців вважають, що країна вже зараз має гідно вшановувати загиблих у війні — опитування