У Дніпрі покажуть фільм «The Grave» про Ізюмське масове поховання

Денис Глушко - 15 Квітня 2024 | 16:41

Харківське незалежне видання Ґвара Медіа запрошує дніпрян на перегляд документального фільму «The Grave» (Могила) спільного виробництва з британською студією 9 Films.

Ця стрічка розповідає історію пошуку справедливості та відповідальності за воєнні злочини вчинені російськими військовими за шість місяців жорстокої окупації Харківської області. Після звільнення Ізюма на околицях міста виявили масове поховання. 

15 вересня 2022 року в Ізюмі було знайдено близько 450 тіл – деякі із загиблих були закатовані, застрелені, інші загинули внаслідок безперервних обстрілів. Могили розташовані між дерев і відзначені деревʼяними хрестами з номерами на них. Серед похованих були переважно цивільні, а також 17 військових ЗСУ. 

У фільмі переплітаються моторошні розповіді жертв окупації з унікальними коментарями від українських слідчих та агентів спецслужб, які шукають відповідальних за воєнні злочини росіян.

афіша показу
  • Коли: 18 квітня (четвер) о 18:00: (17:30 — збір гостей, 18:00-19:30 — кіноперегляд, 19:30-20:30 — спілкування з авторами стрічки);
  • Адреса локації: культурно-діловий центр «Менора», вулиця Шолом-Алейхема, 4/26;
  • Вхід вільний (на місці ви зможете підтримати команду незалежних харківських журналістів вільним донатом). Також ви можете підтримати команду Ґвара Медіа одноразовим донатом за посиланням.
  • обов’язково реєстрація за посиланням.

Кіноперегляд стрічки спільного виробництва незалежного харківського видання Ґвара Медіа відбудеться в рамках проєкту «Мобілізація інтелектуальної потужності Дніпра» разом з бізнес-клубом «INSPIRA» в рамках проєкту «КІНОПОКАЗ».

Масові поховання під Ізюмом

Масове поховання біля Ізюма виявили після звільнення значної частини Харківської області від російських військ. Під час ексгумації знайшли 447 тіл: 414 цивільних (194 чоловіки, 215 жінок, 5 дітей), 22 військовослужбовців та 11 тіл, чия стать не вдалося встановити. Більшість загиблих померли в результаті насильницької смерті, а у 30 тіл були явні сліди катувань.

Могили розташовані серед дерев і відзначені дерев’яними хрестами з номерами на них. Серед похованих переважно були цивільні, іноді діти, а також принаймні 17 солдатів ЗСУ. Більшість загиблих померли від артилерійського вогню, мін та авіаударів. Тіла також мали сліди катувань, зокрема мотузки на шиї, зв’язані руки, поламані кінцівки та вогнепальні поранення, а у декількох чоловіків були ампутовані геніталії.

Читайте також

У Харкові презентували фільм «The Grave» про Ізюмське масове поховання — фото. 23 грудня 2023 року в Харкові відбувся перший допрем’єрний кінопоказ документального фільму «The Grave» (Могила) про наслідки окупації Ізюмщини військовими РФ. 

Документальний фільм «The Grave» (Могила) телеканалу ITV спільного виробництва харківського незалежного видання Ґвара Медіа та британської студії 9 Films про масове поховання в Ізюмі на Харківщині номіновано на британську премію RTS Television Journalism Awards 2024.

На місці Ізюмського масового поховання з’явилася пам’ятна табличка. Це одне з найбільших поховань в одному звільненому місті, у ньому знайшли 449 могил.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.