У половини опитаних стан здоров’я погіршився через повномасштабне вторгнення росіян.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою Рейтинг.

У 46% респондентів стан фізичного здоров’я під час війни не змінився. Натомість у 32% — скоріше погіршився, у 21% — значно погіршився. Більшість з них є:

  • мешканцями прифронтових територій,
  • старшими та біднішими опитаними,
  • жінками,
  • тими, хто покинув свої домівки,
  • зазнали поранень,
  • втратили близьких внаслідок війни. 

За даними прокуратури, на Харківщині з 24 лютого загинула понад тисяча цивільних, з них 50 — дітей. Вдвічі більше поранених та покалічених.

Дві третини поранених (66%) або покалічених зафіксували поранення документально.

Деякі опитані українці втратили зв’язок з родичами через війну — 17% не знають, де вони зараз знаходяться. Загиблих близьких мають 5%, а примусово депортованих в РФ, чи на окуповані території сходу, Криму — 3%.

Абсолютна більшість респондентів (96%) не зверталися в правоохоронні органи з питань вторгнення росіян за останні пів року. Така ж кількість людей не зверталася і до громадських організацій. Це спричинено тим, що збитки були незначними або взагалі відсутніми (90%).

Натомість третина українців особисто брати участь у судових позовах проти РФ. З метою отримання компенсації за втрачене майно чи здоров’я. Робити це згодні як в українських, так і міжнародних судах. На думку 3 з 4 опитаних пріоритетом під час воєнного правосуддя має бути справедливе покарання воєнних злочинців. В той час 1 з 5 вважає, що найголовнішою повинна бути компенсація постраждалим.

  • Кожен 10 українець не планує повертатися після закінчення війни.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.