У межах резиденції «Слово» арткритик Борис Філоненко та дизайнер Данило Штангеєв створюють серію коротких коміксів «Рахувати Харків». Про це повідомили на Instagram-сторінці резиденції.

«Прохолодними вечорами працюємо над комік-стріпами про Харків — маргінальною трилогією у відповідь/у продовження до спроб “мислити містом” чи “іменем міста”, до нашого власного більшого твору», – сказав він.

Борис Філоненко / Джерело: Харківська резиденція «Слово»

Героєм першого випуску став видатний харківський дизайнер, художник-графік, та монументаліст Василь Єрмілов. Він був одним з найвидатніших представників українського авангарду, поєднував абстрактні мотиви з українськими.

Квартирник із презентацією першого епізоду видання «універсальний дикт Єрмілова» відбувся 22 червня.

«Хліб є чорний — сільський, менш смачний, більш поживний, з вітамінами, є білий — хліб еліт, смачний, не поживний, без вітамінів. Ленін обирав для себе білий. Сталін відбирав чорний», – описують Харків 80-тих творці коміксу.

Про резиденцію «Слово»

Вона була створена в 2018 році, як харківська літературна резиденція, за ініціативи PEN Ukraine і Харківського ЛітМузею. Однак у 2023 «Слово» змінила назву, трохи — формат і отримала постійну адресу: будинок «Слово», квартира, що колись належала публіцистові Петру Лісовому; розвитком проєкту тепер займається харківська команда. Резидентів/ок тепер обирають не за конкурсом, а за запрошеннями — з огляду на теми, якими вони займаються.

Про авторів коміксу

Борис Філоненко — арткритик, мистецький куратор та старший викладач Харківської школи архітектури. На допомогу йому прийшов дизайнер та автор коміксів Данило Штангеєв.

Читайте також

Цьогоріч одним з резидентів будинку «Слово» в Харкові, став український письменник Павло Коробчук. Його основним завданням стало опрацьовувати, укладати історії для своєї нової книги, а також вести сторінки резиденції та пропонувати різні активності.