Перший Комікс УНР

Оля Бовкун - 20 Липня 2019 | 23:34
Історичний комікс

В 2016 році в Україні наші земляки змайстрували перший комікс «The Will» про війну УНР з Росією. Формат коміксу дав змогу розважальним шляхом зазирнути в ті часи та засвоїти уроки, які українці ще не засвоїли, показати співпрацю політичних лідерів того часу.

У дискусіях щодо нових матеріалів ми досліджуємо нові соціально-культурні  явища, тренди, стартапи. Тож комікс не лише розвага, а й унікальне проведення часу для дослідження нового.

Історію важливо пам’ятати, щоб не допускати попередніх помилок. Адже всі незасвоєні уроки мають тенденцію повторюватись, як 2 лютого у фільмі “День бабака”, доки ми не усвідомимо суть. Ворога треба знати в обличчя, щоб не піддаватися його маніпуляціям і бути самому собі господарем.

Bill Murray Clock GIF
Мені пощастило познайомитись з Ольгою Вознюк, яка відповідає за історичну підкованість видання. В інтерв’ю ми обговорили гарячі деталі коміксу, які обурили росіян і розтлумачили логіку “совка”.

– Наскільки ваш комікс можна вважати історичним?

Комікс створений у жанрі альтернативної історії з елементами фантастики та горору. Тож на звання історично-достовірної праці, ми не претендуємо. Проте, для мотивації читачів подальшому вивченню та дослідженню цього історичного періоду, ми імплементували в сценарій відомих історичних осіб реальні факти та історичні цікавинки, що побутували в ті часи.

– Що спільного між росіянами проти яких воюють українці та істотами в коміксі?

Наша команда використала художній прийом, щоб показати «бездушну колективність» противників у вигляді зомбі. Це «совок», який вірить всьому замість того, щоб самим шукати вірну інформацію, вони не включають критичне мислення, а їдять те, що їм дають. Та ідеологія використовувала лозунги до найменших людських потреб, грала на заздрощах, низьких якостях. Так змальовували тих росіян, які піддалися на агітації. Вони своє збагачення ставили нижче людського життя. Зараз такі люди теж є. Серед сусідів, що мають імпералістичні погляди. На жаль, ця ідеологія нікуди не зникла і про це варто пам’ятати.

Олю, що ти вкладаєш в значення слова «совок»?

«Совок» – це бюрократична машина, що стирає в людині індивідуальність, аргументуючи це «колективністю».

Ні, я не проти колективності, але колектив мають складати особистості. Індивідуальність – це важливо, але індивідуальність не повинна шкодити, не повинна привілеювати над індивідуальним рішенням іншої індивідуальності, не «душити» лідера. Також ознакою «совка» – є надання значнішої уваги зовнішнім формам, ніж внутрішнім.

А ще ювілейність – коли треба відсвяткувати, бо треба. Прикладом є щорічне святкування дня перемоги в Другій Світовій війні.

Чому вирішили висвітлювати війну тих часів, а не сучасну?

Бо ці часи не висвітлювали, а період цей впливає і на сьогоднішній день. Часто буває, що найдрібніша річ може змінити світогляд людини. Але щоб цю подію побачили, потрібно придумати щось цікавіше, ніж підручники з історії, що наповнені сухими фактами і ніяк не пов’язані з сучасним світом. Так і прийшла ідея створити перший український комікс у 2016 році. Назвали його «Воля», але вирішили перекласти назву англійською: «The Will».

Хто підтримує ваш проект?

Фінансово – самі себе. Комікс – це більше хоббі, кожен працює ще на додатковій
роботі. А от для екранізації коміксу ми шукаємо спонсорів.

sitting black and white GIF by MAJASBOK

Чи користуєтесь попитом закордоном?

На російських каналах нас особливо пропіарили, говорячи, що ми ображаємо
росіян. Плануємо видати англомовну версію коміксу, переклад вже є. Наш комікс
люблять купувати як сувенір.

Як у Росії реагують на такі гострі культурні проекти?

Були погрози в соціальних мережах, але це не проявилось в реальності. Я навчилась не реагувати.

Ваші комікси так яскраво відображають війну, як думаєте, війна це класно?

Оборонна війна необхідна, коли тобі погрожують. Загарбницький зміст – це неприпустимо. Чому так відбувається – щоб існували певні політичні системи і погляди.

Проводяться свої корисні ігри за спиною.
Загарбницька війна – злочин проти всього людства.

Результат пошуку зображень за запитом

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.