Служба безпеки підозрює в розкраданні фондів заробітної плати колишнього ректора одного з провідних університетів Харкова.

Про це повідомив речник СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Слідчі встановили, що підозрюваний ректор організував схему розтрати бюджетних коштів університету. Для цього він залучив двох посадових осіб місцевої будівельної фірми, з якою в навчального закладу були тривалі договірні відносини.

«Схема полягала в зарахуванні на вакантні посади вишу так званих «мертвих душ», які фактично не виконували своїх службових обов’язків, але їм щомісяця безпідставно нараховувалась заробітна плата та премії», — розповів речник.

За цією схемою на посади робітників з обслуговування приміщень навчального закладу було зараховано 9 осіб, серед яких були родичі і знайомі організаторів протиправної оборудки.

Потім директор та виконроб будівельної фірми знімали нараховані суми із зарплатних банківських карток фіктивних робітників вишу та привласнювали ці гроші, зазначили правоохоронці.

За даними слідства, від цієї схеми бонуси назначали й фіктивним працівникам. Їм нараховувався страховий стаж, адже навчальний заклад регулярно сплачував за цих «мертвих душ» обов’язкові платежі на загальнодержавне соціальне страхування.

У СБУ дізналися, що цю схему використовували з 2017 по 2023 роки, коли один із її організаторів перебував на посаді спочатку в. о. ректора, а згодом ректора Харківського вишу.

Результати ініційованої СБУ судово-економічної експертизи, показали, що загальна сума завданої державі матеріальної шкоди становить близько 14,3 мільйона гривень.

На підставі зібраних співробітниками СБУ доказів трьом організаторам оборудки, колишньому ректору, а також керівнику та виконробу приватної фірми, повідомлено про підозру за ч. 4 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (розтрата майна, вчинена в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану).

За це підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Тривають слідчо-оперативні заходи для притягнення до відповідальності інших службових осіб університету, які забезпечували функціонування цієї злочинної схеми, зазначив Владислав Абдула.

Читайте також

  • Пані ексміністр освіти та науки України стане проректоркою харківського вишу