Жінку, яку підозрюють у погромі могил загиблих військових Дмитра (Да Вінчі) Коцюбайла, Андрія (Джуса) Пільщикова та Павла Петриченка, відправили до психіатричної лікарні на 60 днів.

Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.

«За клопотанням слідчого, погодженого прокурором Печерської окружної прокуратури м.Києва, 60-річній жінці, підозрюваній у нарузі над могилами захисників України, вчиненому з хуліганських мотивів, обрано запобіжний захід у вигляді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають небезпечну поведінку, строком на 60 днів», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, вранці 20 червня на території Аскольдової могили в Києві місцева мешканка пошкодила могили загиблих захисників України Дмитра Коцюбайла с позивним «Да Вінчі», Андрія Пильщикова з позивним «Джуса», а також Павла Петриченка.

Поліція розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 297 Кримінального кодексу за наругу над могилою. Однак планується перекваліфікація на ч. 3 ст. 297 — наруга над могилою з хуліганських спонукань. За це загрожує обмеження волі на строк від чотирьох до п’яти років або позбавленням волі від чотирьох до семи років.

За даними слідства, з хуліганських мотивів підозрювана нанесла понад 20 ударів палицею по могилах захисників, зірвала та поламала пам’ятні таблички, розбила лампадки.

Читайте також

  • На Аскольдовій могилі похований легендарний військовий та комбат Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі». Він загинув 7 березня 2023 року під Бахмутом. Як прощалися з Героєм України дивіться в нашому матеріалі.
  • «Харків має пишатися»: мати й друг «Джуса» про загибель пілота та реакцію влади – ВІДЕО
  • 15 квітня Павло Петриченко загинув на фронті. Він був відомий активістською діяльністю — зокрема брав участь в ініціативі «Хто замовив Катю Гандзюк?» та допомагав фонду Сергія Притули. З квітня 2022 року служив у лавах Сил оборони.