Активісти громадського руху спротиву «Жовта стрічка» закликають мешканців тимчасово окупованих територій долучитись до перейменування вулиць із російськими назвами на честь Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі», який загинув на Сході України.

27-річний Дмитро Коцюбайло був командиром 67 окремої механізованої бригади. Він загинув у бою під Бахмутом у березні цього року. Військовий мав позивний «Да Вінчі».

Загиблий, за словами активістів «Жовтої стрічки», став символом українського спротиву та звитяги.

«Його ім’я на вулицях окупованих міст буде жахати ворогів. Воно об’єднає сили та віру людей у те, що скоро й тут вони святкуватимуть звільнення», — пишуть вони.

Так активісти висловлюють незгоду з перейменуваннями, які вчиняє окупаційна російська адміністрація: у Мелітополі замість вулиці Незалежності тимчасово з’явилась вулиця на честь ватажка російських бойовиків Олександра Захарченка, а замість Університетської — вулиця на честь убитої російської пропагандистки Дарини Дугіної. Окупанти активно повертають радянські назви на захоплених територіях.

Рух громадянського спротиву «Жовта стрічка» з’явився торік навесні в Херсоні, після захоплення російськими військовими, і швидко поширився на інші окуповані території. Проукраїнські активісти продовжують підпільний протест, символом якого стала жовта стрічка, що тепер з’являється на вулицях міст, на парканах, деревах і навіть будівлях окупаційних адміністрацій.

Учасники руху громадського спротиву «Жовта стрічка» малюють проукраїнські плакати та графіті та щодня нагадують, що Україна єдина й неподільна.

  • Нещодавно активісти «Жовтої стрічки» запустили новий флешмоб.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.