Можливі втрати бюджету можуть бути 20-100 і більше мільйонів гривень.

Поліція Харківської області розслідує неправомірні дії компанії «Золотий стандарт», яка займається торгівлею палива у Харкові та отримує найбільші замовлення на постачання пального без конкуренції або з її імітацією від міських комунальних монополістів – «Шляхрембуд», «Харківводоканал», «Салтівське трамвайне депо», «Харківські теплові мережі» та інші. Про це Головне слідче управління національної поліції повідомило у відповідь на запит Ґвара Медіа.

«Водночас, інформуємо, що відповідно до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі досудових розслідувань та доступні Національній поліції України, установлено, що слідчим управлінням ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування в окремому кримінальному проваджені, у якому серед іншого досліджуються відомості щодо неправомірних дій службових осіб ТОВ “Золотий стандарт”», – ідеться в повідомленні.

Розслідувачі Економічної правди заявляють, що можливі втрати бюджету можуть бути 20-100 і більше мільйонів гривень.

Компанія «Золотий стандарт К»

Згідно з інформацією Опендатабот, ТОВ «Золотий стандарт К» було засновано підприємцем Костянтином Ботвіновим 2 грудня 2014 року в Харкові. Основним видом діяльності компанії є роздрібна торгівля пальним, однак також у підприємства зареєстровані й інші КВЕДи. Розслідувачі розповідають, що за даними «Прозорро», з 2015 по 2020 роки на державних тендерах «Золотий стандарт К» отримав підрядів загалом на 56,6 мільйона гривень. А у 2021 році, коли мерію очолив Ігор Терехов, на 103 мільйони гривень. З кінця 2022 року до травня 2024 року компанія підписала контракти з харківськими КП на суму близько 1 мільярда гривень.

Компанію підозрюють також у маніпуляціях через скорочений час післяоплати та завищенні цін на пальне. 

Журналісти Ґвара Медіа звернулись до Харківської міської ради за коментарем стосовно цього розслідування. Однак, міськрада відповіді поки не надала.

Детальніше про переплати на закупівлях палива у Харкові та зв’язки «Золотого стандарту К» з Харківською міськрадою — читайте у матеріалі.

Читайте також

  • Сахалінське нафтогазоконденсатне родовище розташоване на території Богодухівського району Харківської області. Це один з найбільших майданчиків вуглеводнів в Україні, який міг би давати Україні 1 мільярд кубометрів газу щороку. Але вже понад пів року воно не працює.
  • Комунальне підприємство «Комбінат дитячого харчування» Харківської міської ради опублікувало тендер на закупівлю 90 000 дитячих новорічних подарунків за 13 174 200 гривень.
  • ДП «Ліси України» відмовилося надавати інформацію щодо лісів, які передали Харківській ОВА для фортифікацій. У підприємстві підтвердили надходження звернень у тому числі від Харківської ОВА щодо вилучення лісів.