Кабінет Міністрів України виділив понад 218 млн грн на реконструкцію 5 укриттів у медичних закладах. Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. 

Ці гроші планують направити до Близнюківської, Зміївської, Золочівської лікарень, а також двох харківських – №17 та закладу швидкої невідкладної медичної допомоги.

«Наявність укриття на території медустанови у разі ракетної небезпеки дозволятиме швидко убезпечитися і пацієнтам, і медичному персоналу та продовжити лікування», – підкреслив начальник ОВА. 

Ініціативу реалізують за підтримки уряду та Міністерства охорони здоров‘я України. Однак інформація про строки виконання цього проєкту лишається невідомою.

З початку повномасштабного вторгнення в Україні було пошкоджено 1618 медзакладів та ще 214 зруйновані повністю й відновленню не підлягають. Найбільших втрат зазнали медзаклади Харківської, Донецької, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. За словами міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка, відновлення української медичної системи у найближчі 10 років потребує понад 14 мільярдів доларів.

За інформацією Мінстратегпрому, укриття уже зʼявились у 19 медичних закладах України протягом 2024 року. Кошти залучено із субвенцій, бюджетів громад і фінансової допомоги від громадських організацій та благодійників.

Читайте також

З початку повномасштабного вторгнення в Україні пошкоджено понад 1,5 тисячі медзакладів. Найбільших руйнувань зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі.

У різних регіонах України повністю або частково вже відновлені 878 об’єктів медзакладів. З них 521 об’єкт відновлений повністю та ще 357 — частково. Це медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали незначних ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі чи пошкодження фасаду.